andrea24

Co znamená,když se obsah řezu krychle rovná 64"odmocnina ze 2" ?

Děkuji za odpovědi

Odpovědi
Quimby

No že jeho obsah je 64*V2 cca = 90,5 , jestli chceš spočítat strany krychle nebo řezu, tak musíš napsat jak je ten řez veden.

quentos

obecně řečeno, když mezi dvěma výrazy v rovnici chybí znaménko, znamená to, že je tam „krát“. Je to podle vzoru „třikrát jablíčko jsou vlastně tři jablíčka“.

mosoj

Krychle má všechny strany stejně dlouhé, takže je jedno kudy se řez vede.

Pokud se obsah řezu rovná 64 tak je to obsah základny a druhá odmocnina ze 64 = 8 a to je délka strany krychle.
Potom na př.obsah takovéto krychle je 8 * 8 * 8 = 8 na třetí = 512