daran

Co znamená, když se o někom řekne, že je řízek?

Nejlepší odpověď
marci1

Něco jako pořádný chlap, korba. 🙂

Další odpovědi
Questman

Že je krásně libový, propečený a má mňam kůrčičku ze strouhanky a rád by sis ho dal s kaší a okurkou nebo knedlem a zelím, jak jinak by to mohl někdo myslet? :3

MK44

Obávám se, že na Váš vpravdě lexikologický problém nemám jednoznačnou odpověď. Všiml jsem si, že někteří řízkem označují člověka zrzavých vlasů. Asi v souvislosti s barvou smaženého řízku. Jiní pak před vjemem barvy upřednostňují obsah řízku, tedy jeho masitost a titulují tak osobu urostlou či svalnatou. Vzhledem k tuhosti některých řízků se tomu ani nelze divit. A možná i proto ještě jiní tak prostě označují drzé frajéry. A to se neodvažuju tvrdit, že tento výčet musí být kompletní 🙂