Makina

Co znamená, když se o dvou lidech řekne: Jeden je za 18 a druhý bez 2 za 20?

Nejlepší odpověď
Bedy

No že jeden je jako druhej…

Další odpovědi
Fienir

  1. člověk bude x=18
  2. člověk bude y=-2+20

teď budeme hledat vztah mezi nimi

x ? y

18 ? –2+20

18 ? 18

Závěr: 18=18
Oba jsou stejní.

Alesh

Že jeden je za 18 a druhej za 22, protože, jaké číslo bez dvou je 20, no přeci 22. 😉
Všichni předchozí se tedy mýlí, nikde v té říčce není nic o tom, že by se měl přehazovat slovosled nebo tak něco. 🙂

quentos

když si trochu přehodíte slovosled a řeknete si „… za dvacet bez dvou“, bude to jasnější – dvacet bez dvou neboli 20 – 2 = 18, no a když je jeden za osmnáct a druhej taky za osmnáct… naznačuje se tím shodnost, zejména v určité vlastnosti

terry

Že by to byl jako stejný výsledek?
Jako že se chovají stejně?