huxa

Co znamená, když němec řekne „ne“?

Mluví německy, rodným jazykem a zazní od něj také slovíčko „neeeee“, zbytku jsem nerozuměl, tudíž nemůžu na to logicky dojít.

Nejlepší odpověď
quentos

jestli vono to nebylo „nie“ – německy „nikdy“. Jejich „e“ a „i“ jsou si totiž ve výslovnosti dost podobná.

Další odpovědi
ivzez

V hovorové němčině se v některých oblastech
místo záporu „nein“ používá „ne“.

Němčina má jen v Německu přes stovku různých nářečí,
v příhraničních oblastech se můžeš setkat i s výrazy z češtiny.
Doplňuji:
Co jsem napsala výše k výrazu „ne“
platí pro začátek věty nebo pro jednoslovný zápor.

Možností je ale více, jednu zmiňuje Quentos.
Mne napadá třeba slovo „nähen“ (šít),
které se vyslovuje jako „néen“
(„H“ mezi dvěma samohláskami se nevyslovuje,
jen se jakoby „zatemní“ výslovnost druhého e).

Pokud bys chtěl vědět více, musel bys doplnit kontext.

badisko

Ze umi jedno slovo cesky .....

Agneta

Pokud vím, tak se s"českým" jó a né v Německu výborně obejdeš, protože se to tak lidově říká, občas taky nö (sever)nebo net(jih), protože to převzali z Česka:DDD
Doplňuji:
Prosímtě ne abys to s tím převzetím bral vážně, je to ironie(viz můj profil), a teď si domysli, kdo co převzal :DDD