Weroniq

Co znamená, když někdo „zadržuje vodu“?

myslím, že je to u těhotných žen a může to být i u jiných lidí? a jak a proč to vzniká?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jak přesně dochází k zadržování vody v těle? Jaké jsou příčiny?

U osob s překyseleným organismem se minerály spojují s kyselinami a tvoří soli. Soli se pak ukládají v mezibuněčných prostorech a navazují na sebe vodu → tím se zadržuje voda v těle.

Je tedy lepší minerály vůbec nekonzumovat? Ne. Je naopak vhodné minerálů přijímat více, ale vyhýbat se sodíku, neboť ten má tendenci zadržovat vodu nejvíce.

Další příčinou může být nevhodná antikoncepce, která příliš zvyšuje hladinu estrogenu vůči progesteronu.

Další odpovědi
hanulka11

špatně jim pracuje lymfatický systém

iceT

Příčiny jsou různé

Příčin zadržování vody v těle je více. Většinou se tyto problémy objevují v době před očekávanou menstruací. Podobné příznaky můžeme pozorovat také v zimních měsících, kdy se celkově méně hýbeme, a v důsledku toho naše tělo zadržuje vodu více. Další příčinou je také nesprávná životospráva, a to zejména přemíra konzervačních prostředků či nadměrná konzumace jídel s vysokým obsahem soli.

Zdroj: http://www.ze­nax.cz/zadrzo­vani_vody_v_te­le_11334.htm