Ewíík

Co znamená když někdo řekne : ,, Ty si Hrustička " …

Nejlepší odpověď
annas

Znám spíš hruštičku. To je elegantní, volně žijící sladkovodní nálevník. Je úplně běžně k potkání v každém rybníku. Skromně obývá kalné vody a zhltne všechno, co se jí připlete do cesty a dá se sníst. Nálevníci jsou hodně divní.

Zřejmě z toho přeneseně vyplývá, že je někdo divný, složitý, velký jedlík.

Doplňuji:
Také bylina hruštička – vytrvalá.

Nebo zdrobnělina od hrušky – baculatá, pěkně vybarvená, k nakousnutí.

Další odpovědi
www

Tak srovnání s nálevníkem si teda nepamatuju. Jsem z venkova a tam tenkrát asi netušili, že takový živočich existuje, internet nebyl a přirovnávalo se k viditelným věcem (možná tomu bylo jinde jinak) 😁
Ale přirovnání „jako hruštička“, znám coby děvče z dětství, kdy tak na Moravě starší nazývali milé, mladé, nezkušené, naivní děvčátko. Jak je to dnes, nevím, ani to oslovení neslýchám.

fablen

mě jako první napadne zaoblená postava tvaru hrušky (velký zadek) a nějaké kilo navíc. Záleží ale na tom, kdo to řekne a jak to myslí 🙂