Nechápavé

Co znamená, když někdo řekne: „Hoď se do gala“?

Nejlepší odpověď
quentos

Oblékni se svátečně/slav­nostně.

Další odpovědi
zjentek

Nechoď oblečenej jako šašek.

Lamalam

Vezmi si čisté tepláky.

anonym

Neběhej po venku „naostro“.

marci1

„Spojení hodit se do gala slovník označuje za expresívní a o nesklonném výrazu gala říká, že jako podstatné jméno je to slavnostní sváteční oblečení a jako jméno přídavné má pak význam slavnostní, sváteční, v tomto případě nemusí jít o oblečení, do něhož se "házíme“, ale třeba o gala představení, gala koncert, což se dá psát i dohromady, a slůvko gala se tedy mění na předponu.":-))
http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/slova/_zpra­va/do-gala--199412

lexx

voblíknout se společensky přijatelně