Standaa

Co znamená, když někdo něco udělá „z recese“? Má to více významů?

Například, zúčastnil jsem se jen „z reccese“… Slovník mi to přeložil jako výstřední žert, mám to chápat, že se člověk tedy zúčastnil pouze ze srandy? Z hecu?
Doplňuji:
Moc děkui za vyčerpávající odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se rovněž, zda má recese více významů.

Význam slova, které jste uvedl, platí pro nluvený projev a znamená, že jde o výstřední žerty; nebo jejich provozování; chování, které je myšlené jako žert.

Někdy se v tomto duchu konají i svatby – snoubenci jedou na obřad na kole, oblečeni jako hastroši, nebo je někdo sváže koulí atd.

Původně tzv,. studentský žertík – třeba někdo ze studentů prohlásil, že odpadlo odpolední vyučování – studenti uvěří a jak to dopadne …?

Když někam jdete, nemusíte vědět, že jde o recesi. Ale když se staně cokoliv žertovného, tak můžete být svědkem recese, případně jejím účastníkem. Místo cukru se dá do cukřenky sůl, různé legrační pomůcky, které člověkaa vylekají atd.

Další význam slova resece se užívá jako pojem ekonomický = mírnější, zpravidla. krátkodobý hospodářský pokles.

Další odpovědi
gecco

Ano – obvykle pro vlastní obveselení (případně pro obveselení kamarádů)…

Lamalam

Ano. Chápeš to správně.