Makina

Co znamená, když někdo bydlí na šéru?

Nejlepší odpověď
gecco

Sdílený byt (dům) – např. ve třípokojovém bytě bydlí 3 lidé (páry), kteří mají každý ´svůj´ pokoj a společně užívají příslušenství.
😉

Další odpovědi
Alesh

Nevím, ale tipl bych si, že je to z angličtiny ze slova share [šér] = sdílet, tedy, že bydlí s někým, u někoho atd., zkrátka, že sdílí s někým bydlení a nebydlí tedy sám.

karloskars4

Jedná se o sdílení bytu s ostatními. Slovíčko pochází z anglického slova share – sdílet.

marci1

Pravděpodobně máš na mysli tento výraz z jistého TV seriálu. Je to prostě byt, ve kterém bydlí více lidí, každý má svůj pokoj a zbytek bytu užívají dohromady. Má to tu výhodu, že se podělí o nájem bytu. 🙂 Kdysi se tak bydlelo v jisté východní zemi. Rodina měla svůj pokoj a vše ostatní v bytě společné. ☹