HerbiG

Co znamená, když něco necháme scedit ?

tohle slovo slyčím poprvé… poradíte někdo prosíím? :)

Nejlepší odpověď
Džanička

Když něco vaříš,brambory,těs­toviny apod. a sléváš z toho vodu,to znamená že jí cedíš.Těstoviny třeba přes cedník(síto).Už to slovo cedník napovídá..

Další odpovědi
panenka

slovo scedit znamená když například slíváš vodu s těstovin ve které jsi ty těstoviny vařil tomu se říká scedit.

anonym

Nechce se mi věřit,že by to HerbiG myslel vážně.Vtipkuje? Nebo to je nějaký neznámý argot?

nabubindes

oddělit tekuté od hrubého! převážně se k tomu to úkonu používá sítko nebo-li cedník!