martin14

Co znamená když napíšu třeba my jsme velcí (ne)nepřátelé, jaký je význam toho v té závorce?

Doplňuji:
pardon oprava (ne)přátelé

Nejlepší odpověď
annas

Záleži na předchozím kontextu. Také na tom, zda věta končí tečkou, vykřičníkem, otazníkem.
.

  1. Jste přátelé, ale i nepřátelé – z pohledu jednoho přátelé, z pohledu druhého nepřátelé.
  2. Nejste ani jedno ani druhé, ale prostě jste k sobě tolerantní. .
  3. Může bý myšleno i jako nadsázka.

Další odpovědi
iceT

Myslím,že je to jako fakt,že nejste ano jedno ani druhé,tedy ani přátelé a ani nepřátelé,prostě se snášíte a tolerujete.