Avatar uživatele
Hykam

Co znamená, když mi zmodrá obrazovka a vypíše to tuto hlášku?

Dost často mi zamrzá pc, někdy i několikrát denně a občas mi zmodrá obrazovka a vypíše hlašku viz. obrázek

http://2i.cz/da­aa1c36e5

Pc tak jednou za měsíc vyfoukám a zkontroluji konektory, nepomáhá.
Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 3362 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

BSoD…
Příčina může být leckde, přehřívání to ale s velkou pravděpodobností nebude.
Zazálohuj si data a Win reinstaluj – pokud to nepomůže, můžeš začít laborovat, která část HW blbne (velmi často je to RAM).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Souhlas s gecco. Hardwarový problém. Reinstal Win ale nepomůže, je třeba odhalit, který HW to způsobuje. Takže: Začal bych u RAM, pokud je jen jedna paměť, spustit nějaký memtest. Pokud je víc modulů, začal bych tím, že bych zkoušel jet s jedním vyndaným. Dále grafika: vyndat, pokud to má integrovanou, jet na ni, pokud je pouze integrovaná, půjčit si od někoho diskrétní GK. Samozřejmě je třeba doinstalovat ovladač. Síťová karta: nainstalovat diskrétní do slotu a integrovanou na desce odpojit. Zvukovka: totéž. Atd., některé věci jsou složitější, například to může dělat i harddisk, to je ale problém, jsou-li na něm nainstalovány vlastní Windows ;)
Pro setapouch: kód stop chyby je v levém dolním rohu, nikoliv horním. V nabídnutém obrázku se musí kliknout na obrázek, aby se zobrazil celý, jinak je vidět jen jakýsi náhled nebo výřez.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Hezké, ale číslo té STOP chyby (levý horní roh) by se hodilo, jen podle něj se dá poznat, v čem je problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

polámalo sa to.
a to nemusí byť , že sa to polámalo fyzicky (hw), ale i obrazne (sw).

dôležitý je kód chyby.
najčastejšie kódy nájdete na http://www.eop­cservis.cz/bsod-kody.html , iný si prípadne dohľadáte sám.

rada:
dobré je aj prečítať si, čo sa na tej obrazovke píše.

;-Q

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek