Lucy13

Co znamená, když mi PC hlásí, že mám malou virtuální pamět? co s tím mám dělat?

Nejlepší odpověď
panenka

Pokud máte malou operační paměť RAM, může systém Windows vytvořit na disku virtuální paměť (nazývanou též stránkovací soubor, nebo swap), která bude simulovat systémovou paměť. Virtuální paměť se ukrývá v souboru pagefile.sys (ve Windows 98, windows\win386.swp)

Nastavení velikosti stránkovacího souboru
Jako optimální nastavení virtuální paměti se udává 1,5 násobek fyzické RAM. Pokud je to možné je lepší umístit stránkovací soubor na jiný disk (ne na logickou jednotku),než na kterém jsou systémové soubory. íce zde v odkaze

Zdroj: http://www.li­sak.cz/zmena-velikosti-virtualni-pameti.html