dmatejek777

Co znamená, když mají řidiči kamionů nebo strojvedoucí „Diety“?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ještě doplním zzzzz: Nemusí jít jen o případy, kdy je člověk pracovně mimo domov po skončení pracovní doby. Diety se proplácí (alespoň by měli) i v případě, kdy je třeba zaměstnanec na služebce jen v době prac. doby, ale mimo normální pracoviště a nemůže tedy jít na oběd jako obvykle. Někde v zákoně, nebo nějaké vyhlášce jsou i stanoveny minimální částky odstupňované podle délky služební cesty a podle místa (domácí či zahraniční, pro zahraniční jsou myslím uvedeny i skupiny destinací)

Další odpovědi
zzzzz

To že jsou i po skončení pracovní doby mimo domov. Např. kamion jede i 14 dní, pokud je v zahraničí má diety v eurech, pokud je u nás tak v Kč. Je to na jídlo, doma by mu uvařila manželka, ale tak si musí zajít do restaurace. U řidičů kamionů dělají diety velkou mnohdy i poloviční část mzdy. Diety nepodléhají dani.

led

Diety sú prispevok pre pracovníka, ktorý sa nemôže z pracovných dôvodov stravovať obvyklým spôsobom (domáca strava. Ich výška je stanovená zákonom ako rozdiel medzi nákladmi na „obvyklú domácu stravu“ a stravu v reštauračných zariadeniach počas výkonu práce, služobnej cesty a dlžkou výkonu tejto práce. Napríklad začiatok pred 06,00hod, koniec po 18,00, nad 12 hodín, nad 24 hodín celodenné), v republike, v zahraničí (prispôsobuje sa cenám konkrétneho štátu)…

honza19hk

taková cesta kamionem je třeba na týden i vác. je to jakoby příplatek na stravu,protože se musí stravovat v restauracích,na­rozdíl od toho že doma při běžné jízdě v rámci čr může mít uvařeno od manžely,tetky, atd.

Ve firmách kde se jezdí na montáže(např ZVU,mostárny,atd) a ve firmě funguje závodní stravování může zaměstnanec co jede na montáž která je třeba i na měsíc mnohdy mimo území ČR dostat tzv diet na stravování mimo fabriku.Je to stejné jako u těch řidičů kamionů.