HerbiG

Co znamena,kdyz je nekdo povrchni???

Nejlepší odpověď
annas

Přesný význam slova povrchní podle SSČ je:

  1. je na povrchu, je mělký – např. p. řez, oděrka – nesouvisí s Vaším dotazem.
  2. nejdoucí do hloubky, k podstatě věci, nepůsobí opravdově, není důkladný, chybí mu detailní vysvětlení – např. povrchní člověk, povrchní znalosti.

Homerova odpověď není přesná, protože odměřený člověk nemusí být povrchní ani neupřímný, může se zajímat i o druhé lidi.

Další odpovědi
HOMER

znamená to že je odměřený,neup­římný,bez zájmu o druhé atd.

temudzin

když ten člověk přehlíží například tlusté, hloupé, postižené nebo ošklivé lidi protože si myslí že on sám je nějakým způsobem nadřazený.
Například i rasismus je povrch protože všichni lidé jsou si rovni.