Retko

Co znamena kdyz je nekdo oznacen jako Dabluv advokat??

Prosim nedavejte mi popis filmu apod.

Diky

Nejlepší odpověď
iceT

Pojem ďáblův advokát se užívá také obecně, bez spojitosti s katolickou vírou, pro označení obhájce reálně nebo zdánlivě špatné věci, respektive pro někoho, kdo při diskusi předkládá argumenty pro něco, čemu sám nevěří, aby mohlo být toto hledisko také zváženo.

Arogantní, bezskrupulózní a drahý – to jsou přívlastky, které bývají velmi často skloňovány v souvislosti se jménem Tomáše Sokola. Dokonce i jeho nepřátelé však připouštějí, že je zároveň schopný, odvážný a před soudem může být svému klientu užitečný.

V České republice je přes osm tisíc advokátů. Chcete-li zvolit toho nejlepšího, máte tedy z čeho vybírat.
Zdá se však, že česká veřejnost má jasný názor na to, kdo jím je. Ukazují to i výsledky jediné soutěže svého druhu u nás – soutěže Právník roku. V jejím rámci se vybírají nejúspěšnější právníci – a to v různých kategoriích. Zatímco v ostatních disciplínách soutěže se každoročně střídají jména nominovaných i vítězů, v kategorii „Právník roku volený laickou veřejností“ jsou výsledky velmi monotónní. Ve třech posledních ročnících soutěže zvítězil Tomáš Sokol.

Zdroj: http://www.cak­.cz/scripts/de­tail.php?id=3052

Další odpovědi
bolak

Že hájí zlo, ne?

Damiana

Nemusí jít jen o právníka. V přeneseném slova smyslu je to každý, kdo stojí a přiklání se ke špatnému o němž ví, že to špatné je. Ale má z toho nějaký užitek.