Co znamená, když dívka klukovi daruje pramínek vlasů?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že by to měl být důkaz lásky.
Kouzlo magické lásky.

Podle různých internetových stránek.

Další odpovědi
tojsemjá

Pramínek vlasů od milé osoby si lidé dávali a uchovávali odedávna.První pramínek ustřižený dítěti mám schovaný např.i já.Jinak si je dávali milenci,uschovával se do medailonů,splétaly se z nich náramky.Je to lehce přenosná a nanejvýš osobní památka.Navíc se nedá získat jen tak,zkuste někomu ustřihnout pramínek bez jeho vědomí.Na druhou stranu lstí získané vlasy se používaly v magii.Pramínek se též stříhal zemřelému,který byl člověku drahý-jako památka.Proto si myslím,že dívka která někomu věnuje svůj pramínek,mu dává najevo svou lásku a důvěru a chce symbolicky být stále u něj.

BIGFOOT

NEMNĚLA BY TO DĚLAT,DÁ SE TEHO ZNEUŽÍT A TO V MAGII.BIGFOOT

ladyhawke

Prastarý skotský zvyk, způsob, jak být symbolicky svému milovanému nablízku.