Zvědavý

Co znamená, když člověk nosí na obou prsteníčcích prsten??

Je to symbol něčeho? Znamená to něco? Díky nic jiného krom toho ze má rád šperky?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, o které prsteny jde.

Pokud někdo nosí snubní prsten na levém prsteníku, může zásnubní prsten nosit na prsteníku pravém.

„Navíc tím dostojíte tradici umisťování prstenů na prsteníčky, které jsou k tomuto určené – symbolizují totiž vaše partnerství, lásku k drahé polovičce a vzájemnou náklonnost.“

A pokud chcete vědět, co říká o nošení (nejen snubních a zásnubních prstenů) řecká mytologie, čtěte dál.

„Prsteníček vyznává Afrodité, bohyni lásky. Právě sem patří snubní a zásnubní prsteny, aby byly blíže k srdci, jehož city symbolizují
Nošením těchto prstenů dáváme mimojiné najevo svému okolí, že jsme již zadáni“.

http://www.svat­ba.cz/magazin/zlat­nictvi-rydl-jak-se-spravne-nosi-prstynky-970/
--

Jde-li o obyčejný prsten, neměl by se nosti na prsteníku pravé ruky, jak je možné zjistit v uvedeném odkazu nahoře.

Pokud někdo nosí prsten na prsteníčku pravé ruky, nezná symboliku, možná se chce pochlubit, nebo nepřemýšllí. Někdo možná chce, aby lépe vynikla krása šperku. .

Další odpovědi
anonym

Tak třeba zásnubní i snubní prsteny se nosí na levém prsteníčku, protože je to blíž k srdci, tak se to aspoň říká, ale v praxi to znamená spíš to, že člověk neuvažuje dopředu a prostě si pořídí jen prsten, nebo ho dostane a nikdo z dárců nepřemýšlí o tom, jestli dotyčné osobě bude akorát. Na každý prst se taky hodí jiný prsten a s tím by se mělo počítat i při koupi.Takže symbolicky nosíme teda zásnubní a snubní tak, jak píšu, další symboly neznám. Třeba že by pravičák měl nosit prsteny jen na pravý ruce? 🙂 To ne 🙂

marci1

„Údajně je tak nosí lidé, kteří milují společnost, nechtějí být sami. Rádi se baví a musí se kolem nich stále něco dít.“
Nosí je tak třeba Helena Vondráčková, nebo je tak nosila Jiřina Jirásková. 🙂

http://www.aha­online.cz/cla­nek/trapasy/34586/ved­ci-tvrdi-prsteny-vas-prozradi-vyzkousejte-si-to.html

ReHu

Neznamená to nic.
Jen se mu líbí šperky.

mosol

Že jezdí s kolotočem

led

z prvej strany presunuté do diskusie:
annas „Pokud někdo nosí prsten na prsteníčku pravé ruky, nezná symboliku, možná se chce pochlubit, nebo nepřemýšllí. "
musím trochu oponovať. Môže mať ľavý prsteník silnejší (hrubší) a ak by sa náhodou podarilo naň prsteň navliecť, dať si ho dole by už mohol byť problém. Potom by museli nastúpiť už len kliešte… Takže práve naopak, človek časom mení svoje "rozmery“ a taký človek rozmýšľa a hľadá riešenie, aby mohol prsteň ďalej nosiť bez úprav…

led

Pýtali sa ma, prečo som svoju odpoveď presunula do diskusie.
Preto:
„Ak nechceš aby iní konali tak,
ako ty nechceš,
nekonaj tak ani ty.“
A táto odpoveď mala diskusný charakter (viď vyššie „z prvej strany presunuté do diskusie“)a nie priamej odpovede na otázku, tak patrila do diskusie!

annas

ad led To, co uvádíte, je také možnost. Ale uvažovala jsem jen ve vztahu k symbolice.