MICHALGEO

Co znamena infiltrovat?

Odpovědi
iceT

Vzhledem k tvojí předchozí otázce si myslím,že čteš asi nějaký špionážní román nebo něco…
Infiltrovat něco\někoho znamená dostat tajně do(třeba zločinecké)or­ganizace,získat si důvěru šéfa a vynášet informace.Tyto pak využít k dopadení a potrestání.

Jinak doporučuju kouknout se na film Krycí jméno Donnie Brasco

Snímek z prostředí newyorské mafie Krycí jméno Donnie Brasco vznikl podle skutečných událostí: zachycuje úspěšnou akci FBI, jejíž agent Joe Pistone pod falešným jménem pronikl mezi mafiány a strávil sedm let mapováním jejich činnosti. Jde o zasvěcený, velmi prodrobný a autentický pohled do světa organizovaného zločinu. Režisér snímku Mike Newell se soustřeďuje na postižení neobvyklých vztahů uvnitř zvláštní, uzavřené komunity, založené na „feudálním“ způsobu organizace a řízení. Každodenní život příslušníků podsvětí, se zaběhanými modely chování či ritualizovaným způsobem mluvy, představuje Newell v hodně syrovém světle.

hanulka11

prostoupit

např. voda infiltruje – voda se prosakuje – prostupuje zeminou