Co znamená idiom „zvednout rukavici“?

(Asi nejhorší český idiom co jsem slyšel.. 🙂
PS Chybí mi tu kategorie Jazyky
Doplňuji:
Sekce Věda je ta poslední sekce kde bych Jazyky hledal.. Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Přijmout výzvu k souboji.
(Kategorie jazyky je pod sekcí Věda, čili nechybí, ale jen jsi nenalezl.)
Doplňuji:
P.S. Malá pomůcka, je tu fůra jazykových otázek, stačilo se inspirovat ostatními tazateli.

Další odpovědi
Drap

Dnes se používá hlavně v přeneseném významu.Vyzvání k ukázce, k polemice,…

led

V stredoveku hodiť rukavicu k nohám znamenalo výzvu k súboju. Dvihnúť rukavicu – prijať výzvu. Prenesene sa tento výraz používa i dnes.