Co znamená ICUMSA

Otázka se týká barevnosti cukru

Nejlepší odpověď
annas

ICUMSA je organizace (International Commission for Uniform Methods of Sugar Analysis)- (ICUMSA)1,2,3. Její vznik se datuje od 12 června 1897, kdy se sešli v Hamburgu cukrovarníci z celého světa, aby prodiskutovali možnost založení vlastní organizace, která by se zabývala jednotnými analytickými metodami určenými zpočátku hlavně ke kontrole obchodování s cukrem. Mezinárodní spolupráce cukrovarníků byla přerušena 1. a 2. světovou válkou. Avšak již v roce 1949 se konala v Bruselu první poválečná konference.
Další podrobnosti o náplni práce aj. najdete na uvedené stránce

Zdroj: http://chemicke-listy.cz/Bulle­tin/bulletin292/98020­9.html

Další odpovědi
kenyrts

ICUMSA – ‚Mezinárodní komise pro jednotné metody rozboru cukru‘ Toto je mezinárodním orgánem, který řídí a standardizuje postupy měření cukru. To je také používán odkazovat se na různé stupně cukru, jako je například ‚ICUMSA 45‘