Co znamená „Hugo“?

Ráda bych se dozvěděla, jaký význam nebo „překlad“ má jméno Hugo?

Nejlepší odpověď
cardiss

Hugo je mužské křestní jméno germánského původu. Vzniklo jako zkrácenina ke staroněmeckým jménům začínajícím na Hug- (např. Hugubert, Hugubald, Huguwin…). Vykládá se jako „duch“, „mysl“.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org

Další odpovědi
eSpirito

Hugo je mužské křestní jméno germánského původu. Vzniklo jako zkrácenina ke staroněmeckým jménům začínajícím na Hug- (např. Hugubert, Hugubald, Huguwin…). Vykládá se jako „duch“, „mysl“.

Krugerka

Původ: germánský

Význam jména: Toto jméno vzniklo buď z domácké formy jmen Hugubald, Hugubert (Hubert), Huguwin atp., nebo vzniklo přímo ze starogermánského hugu „duch, mysl“, které je základem uvedených jmen.

Dandi

duch či mysl

alenka901

duch , mysl