Tyler Durden

Co znamená hodnota 2200mAh u baterie notebooku? Můžu tam dát i jinou hodnotu?

Je vyšší hodnota lepší a vydrží déle?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to miliampér hodina neboli vyjadřuje celkový náboj, který je při plném nabití schopen pojmout galvanický článek nebo akumulátor.

Tak že si jistě pochopil že když mAh bude větší tak článek / akumulátor vydrží více.

cochee

Notebookové baterie vesměs nelze jen tak zaměnit a to hlavně z toho důvodu, že mají nějaký tvar, rozměry a zámky. Existují ovšem alternativní výrobci, kteří nabízejí náhrady originálních aku-packů (většinou za mnohem méně krvavé peníze nežli originály) a jako potěšující „vedlejší efekt“ mají někdy tyto náhrady vyšší kapacitu (ty miliampérhodiny).