J.Mecir

Co znamená hluboké dýchání psa?

Náš pes poslední doubou hrozně moc dýchá s vypláznutým jazykem a hrozně moc pije vodu. Nepřijde mi, že by to způsobilo horko. Někdy vydává i takové skřeky jako by se mu chtělo zvracet, ale nechce se mu zvracet. Pomoc! Mám o něj strach.
Doplňuji:
A začalo mu hrozně smrdět z tlamy, což takhle nemívá.

Nejlepší odpověď
badisko

nevolej POMOOOOOOC a smaruj na veterinu.....!!!!
Doplňuji:
chapej ze tady jde o zdravi ratafaka …ne o nejakou blbost my to tady na dalku tezko posoudime …muze se jednat o infekci nebo o nic ..i pri nejlepsi vuli ti namuzeme takto pomoct navstim veterinare …jedine co ti muzu zatim doporucit je chvili pockat na uzivatelku Bohemica …ona bude vedet vic …ale pravdepodobne potvrdi to co jsem rikal ja VETERINA…

Další odpovědi
beer

Doufám, že nyní už jsi na veterině!
Poisované příznaky mohou naznačovat více i nespecifických problémů, návštěva veterináře je nutná.

Zdroj: Vet.praxe

pusinka50

Souhlasím, běž co nejdřív, zítra, na veterinu, některé mají otevřeno do večera a mají nonstop službu. My tu nevíme, co s ním je. Nebyl nějak dlouho poslední parné dny na přímém slunci? Ale netuším, jestli pes může taky dostat úpal či úžeh…
Doplňuji:
Zjistila jsem, že může dostat úpal i úžeh. Tady čtení o tom:
http://www.chi­huahuatym.cz/zdra­vi/prehrati/preh­rati.php.

Že se jedná o úžeh poznáme na zvířeti podle potácivé a nejisté chůze, slabosti a skleslosti pejska. Pejskovi se také špatně dýchá, dýchání je rychlejší a pro pejska namáhavé. Pokud na pejskovi zpozorujeme tyto příznaky musíme okamžitě příčiny způsobující úpal včas odstranit. Pokud tak neučiníme jeho stav se bude rychle zhoršovat, dostaví se křeče a záškuby svalů. Pejsek pak upadá a v křečích uhyne ochrnutím srdeční činnosti. Úžeh se léčí studenou sprchou nebo koupelí v chladu.Podáváme studené obklady a zajistíme dostatek tekutin.

Úpal: Stejně jako u úžehu zajistit dostatek tekutin. Na hlavu a srdeční krajinu klademe studené obklady nebo sáčky z ledem, abychom snížili tělesnou teplotu co nejdříve. Pejsek může upadnout do šoku proto je nezbytné zajistit přepravu postiženého zvířete k veterinárnímu lékaři.

Mokré zábaly (nepolévejte zvíře ledovou vodou, jeho tělíčko by z toho mohlo dostat šok), studené voda vpravená do tlamy, navlhčení čumáku a při potížích s dýcháním vyhledání veterináře, který může pomoci intenzivní infuzní terapií či použití chladné klysmy /klystýru/ a kyslíková terapie.

Při ochlazování postupujte vždy od hlavy. Nejprve položte studený ručník nebo mraženou zeleninu do týla zvířete. Pak druhý mokrý ručník na jeho hruď, nakonec zabalte packy. Podat zvířeti, v případě, že je ochotné pít, můžete i trošku iontového nápoje. Ten se vyrábí i speciální zvířecí, ale obyčejný lidský také postačí.

briketka10

v dusnu mohou pejsci dostat
úpal či úžeh a po chvíli zemřít !!

byla jsem na výstavě boxerů r.1975
a po jejich předváděcí promenádě
ve vedru jich doslova pochcípalo
na místě aspoň 15 my jsme chodily
se sestrou kolem každého stanoviště,
kde se snažili pomáhat nějakému
pejskovi a kde se boj nepovedl tak
jsme tam stály jak opařený a brečely..

na tu veterinu jděte, aby nebylo pozdě..

Katusa

Tak tak, utíkej na veterinu ať něco nezanedbáš, pokud to nepoznaní běžným vyšetřebím, můžou vyšetřit krev nebo zvolit jinou adekvátní metodu…lepší jet hned než něco zanedbat!

emamamisu

může jít i o cukrovku