Capik166

Co znamená gesto vztyčeného ukazováčku vzhůru?

Nevíte co to gesto přesně znamená? Kdy nataženou rukou míříte ukazováčkem k nebi?

Má to něco společného se řeckými bohy?
Doplňuji:
nemluvím o prostředníčku 😁..to je jasný..mluvím o ukazováčku..

Dělaj to třeba i sportovci..

Nejlepší odpověď
annas

Vztyčený ukazováček v prostoru znamená výstrahu, zvláště když tepe do vzduchu. Gesto mají v oblibě řečníci, politici, ředitelé, učitelé. Bavíte-li se s osobou, která při rozhovoru ukazováček propne, naznačuje tím, že přestupujete její hranice. Všimnete-li si gesta, je jasné, že je ve hře něco, s čím druhá osoba nesouhlasí.

http://www.pro­zeny.cz/magazin/kra­sa-a-moda/moje-telo/7687-ovladnete-triky-reci-tela-ii

Zajímavé čtení o gestech v různých obllastech
http://basilis­k.webpark.cz/cre­et/gesta.htm

Odkaz terry je nefunkční.
Doplňuji:
Ještě jsem našla, že i ve sportu jde zpravdila o varování, např. rozhodčímu, že šlo o jeho neférovost. Férovost x neférovosti.

Další odpovědi
led

On je so mnou.
Opýtajte sa Jeho.

suaeda

Podle knihy „Řeč těla“ to znamená „urážka“ a zejména jihu Evropy je to dost tvrdá urážka. Používala se již ve starém Římě.

terry

Pátrej ve starších odp.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-vyznam-a-puvod-gesto-vztyceneho-prostredniho-prstu-v-zatnute-pestiVepište odpověď…

hichkv

mnoho lidi říjka že penis
ale dříve když v angliji zajali lukostřelce tak mu uřízli prostředníček-menší způsob posmněchu

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delate-kdyz-vidite-uplne-spatnou-odpoved

led

Gestá majú základ v prastarej posunkovej reči. Postupom času sa menia aj spôsoby prejavovania gest. Niekedy sa podľa situácie zvýrazňujú, niekedy len naznačujú.
Výborne je to vidno aj pri vojenských pozdravoch, čím vyšší veliteľ, tým je ten pozdrav akoby len gestom, ruka sa vzďaluje od čapice.

Pozdravy spomínané Dr.Axlom sú expresívne emotívne vyjadrenia radosti zvýšené svojou energiou a uvoľneným adrenalínom, preto sa vzďalujú aj svojim „predpísaným“ vzorom.

Takýto prst vystretej ruky môže aj hovoriť:
„Vidíš, napriek tvojej nepriazni, som to dokázal! Zvíťazil som!“

led

K terrynej odpovedi oprava odkazu:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-vyznam-a-puvod-gesto-vztyceneho-prostredniho-prstu-v-zatnute-pesti

anonym

ad Capik – ze sportovního prostředí, viz názorný odkaz i s komentářem:
http://f1news­.autoroad.cz/no­vinky/38339-vettel-na-muj-vztyceny-ukazovacek-si-zvykejte/

annas

Nevím, kdo neumí číst. V odkazu je zahrnuta 2× otázka tazatele.
Zbytečná a nesprávná připomínka jako obvykle.

Otázka: Co znamená gesto vztyčeného ukazováčku vzhůru … otázka tazatele
Jaký má význam a původ gesto vztyčeného prostředního prstu v zatnuté pěsti?

Otázka: Jak vznikl symbol V z prstů a co znamená? | Odpovědi.cz

Co znamená gesto vztyčeného ukazováčku vzhůru – otázka tazatele

Jak vznikl symbol V z prstů a co znamená? | Odpovědi.cz

Vlastně 2× je vložen odkaz na mou současnou odpověď. To je trefa!!!!

annas

Svým příspěvkem jsem reagovala na příspěvek Dr.Axla. Je smazaný, takže moje slova nedávají smysl prto ty, kteří odpověď nečetli.

anonym

An., ufff , to jsem si oddechla, ze uz jste se od kamaradky vratila. !
Vzdyt ten nas vsevedouci tady nemel 3 dny co delat ! Uz jsem se o neho zacala bat , ze nam usne na vavrinech !
A ze neco vymazal ? Jestli on sam … a bylo to v odpovedi, nebo v diskuzi ? Mozna smazal proto, ze ho ocko neobodovala. ! To by byla dalsi vec, kterou by neprezil. 🙂
Ze by uz i ona prozrela ? Ja jsem vam vzdycky psala, ze to s ni nemuze byt tak hrozne . 🙂
Tak se nenechte zase odradit ( to vy ale uz sama nechcete ) , protoze vo to tu jde . Jste tu na vysluni a nekdo by s etam take rad dodrapal … ale drape se po mramorove stene. Jak uz jsem tu napsala asi 3 krat.
Tak to bylo opet k tematu … a mene je nekdy vice … a vycitam romanopiscum zde to, co sama delam … tak uz mlcim. :) -iv-

anonym

Dobře, že píšeš o čtení, v otázce je „nataženou rukou k nebi“, to v odkazech annas není ani jednou. Všechny uváděné odkazy se týkají pokrčené ruky a notoricky známé „ty, ty“, nebo „pozor“ apod. nikde není gesto směrek k nebi a nota bene v rámci sportovních gest.

led

Prosím o rozlíšenie " „nataženou rukou k nebi“
1– je to ruka vystretá smerom k nebu
2– je to ruka ukazujúca k nebu
3– je to ruka dvihnutá smerom k nebu
4 – vyvývavý, či pýtajúci sa pohľad i ruka prstom ukazujúca smerom k nebu
Pýtam sa preto, že v literatúre sa daný výraz používa vo všetkých štyroch variantách.

annas

Ad led. Zmínila jste možnosti výkladu. Přidávám, že jsou nejen pozitivní, ale i negativní . Významy se často různé obměňuji, záleží také na kultuře atd. jasnou odpověď bychom se dovědělii např. od fotbalisty, který gesto používá. Jasné je jedině to, že dotyčný vyjadřuje gestem určitý pocit.

Přidáme-l k natažené ruce vztyčený ukazováček – vzniká rozpor…

Pátrala jsem dál. Připouštím, že původně jsem se zaměřila jen na natažený ukazováček.

Našla jsem další variantu symbolu vztyčené ruky – starý římský pozdrav. " Pozdravil jsem zdviženou pravicí, protože to je zdravice kamaráda kamarádům", slova italského fotbalisty vyvolala negativní reakce.

Více v odkazu

http://hn.ihned­.cz/c1-17482460