Maggie.b

Co znamená gesto tří prstů (ukazovák, prostředník a prsteník) z filmu Hunger Games?

Nejlepší odpověď
anonym

Hodně záleží na tom v jaké situaci toto gesto bylo použito.Je to buď nějaký počet (něčeho) například 3lidé,3věci,3zbraně a nebo tichá odpověd :).. Ve znakové řeči by to byla číslovka.

Další odpovědi
Alča M.♥

Není to náhodou, že ukazuje číslo „3“ ?

Vkaraskova

gesto úcty, respektu,pokory♥

iknnk

V příběhu Hunger Games jsou obyvatelé Severní Ameriky svými vládci nuceni bojovat a zabíjet se mezi sebou v televizní reality show. Gestem tří vztyčených prstů vyjadřují poděkování a sbohem svým blízkým. Později se pozdrav stává obecným symbolem jejich povstání proti útlaku totalitního režimu.