Capik166

Co znamená gesto dotknutí ukazováčku nosu

Viděl sem v seriálu, jak někdo dělal nějakou pantomimu a když někdo byl blízko, tak ten co dělal pantomimu se dotkl ukazováčkem špičky nosu. Viděl sem to ale i někde jinde.. znamené to tedy, že ten dotyčný má pravdu?..

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno. Také je to symbol pro lež. Když jsme jako děti něco provedli, babička se dotkla mého nosu a se slovy „lžeš máš měkký nos“, bylo rozhodnuto. Nebo se dotkla svého nosu když nechtěla aby to věděl někdo kdo byl nablízku, a my pochopili, že ví, nebo si myslí, že ví. A docela to fungovalo a funguje pořád, protože případného viníka po dotyku prozradí jeho reakce i výraz v obličeji.

Další odpovědi
bolak

Tohle gesto by se dalo přeložit jako „kápnul jsi na to“.

U nás máme rčení „mít na něco nos“ nebo „mít na něco čich“, to určitě znáš, znamená to: mít dobrý odhad, případně mít vynikající úsudek.

fcoop

Dotýkání se nosu je verze zakrytí úst. Lehký dotek může však znamenat nový nápad.

Zakrývání úst rukou nebo předměty znamená neupřímná slova nebo lež. Někdy člověk pokládá na ústa jen několik prstů, sevřenou pěst, ale význam zůstává stejný. Jestliže si všimnete, jak si při vaší promluvě komunikační partner zakrývá ústa, je nanejvýš pravděpodobné, že se domnívá, že lžete vy. Prsty na ústech značí nejistotu a vnitřní potřebu uklidnění.

http://psycho­logie.doktorka­.cz/co-prozradi-nase-gesta-v-oblasti-hlavy-a-krku/

Ruka nebo prsty na puse a kolem ní: dotyčný lže, je neupřímný; když tato gesta pozorujete u svých posluchačů, nevěří vám

http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/vztahy/psycho­logie-vztahy/neverbalni-komunikace-co-prozradi-gesta-mimika-a-postoj

BANAN93

dotkl se svojí špičky nosu nebo jeho ???? mě napadá že když se dotkne jeho nosu tak v něm vyvolá mimickou reakci (úsměv … údiv …atd.)