s1066

Co znamená genia loci?

Nejlepší odpověď
led

Genius loci je latinské slovní spojení znamenající duch místa.

V římské mytologii byl Genius loci duch či bůžek, ochraňující určité místo, často býval zobrazován jako had. V dnešním slovníku má však tento obrat spíš význam specifické atmosféry dané oblasti, než jakési místní ochraňující síly.

Genius loci je také nepravidelná (ale častá) rubrika časopisu Reflex, která pojednává právě o zajímavých či významných místech po celém světě i v Česku.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ge­nius_loci