zjentek

Co znamená fráze „to mi medí“?

Nejlepší odpověď
annas

Sloveso medit se objevilo v češtině v uvedeném významu asi v r. 1926 – uvádí Rippl.
Význam – libovat si, mít se dobře, užívat si.

V. Machek uvádí, že souvisí se slovem med – původně mäditi – činit si dobře sladkým.

Další je sloveso měditi – mazat si med na chléb.

Sice existovalo sloveso, které bylo odvozené od měď, tedy měditi – okrývati mědí, ale to je homonymum..

Další odpovědi
Drap

Je mi to příjemné, vyhovuje mi to, líbí se mi to.

Kepler

Co máš furt s tím medem? Že ty máš těsně po svatbě a máš medové dny? Ale to asi ne, to bys byl, jako by ti ulítly včely…:-)

marci1

Jsem spokojený, vychutnávám si to, lebedím si v tom, bahním si v tom, chrochtám si v tom 🙂
http://lidovys­lovnik.cz/index­.php?dotaz=me­dit%20si

zjentek

Bo Keplere, ten Jack Honey mi medí. Za pár hodin může být otázka ještě veselejší ;)

Kepler

Aha, tak já ti nahraju. Zeptej se, jak se dělá pravá medovina, mně to též zajímá 🙂