Pokročilý

Co znamená fixační doba?

Kdybych měla fixační dobu na celou dobu splácení,aby se mi neměnil úrok, tak to znamená, že nebudu moct doplatit, nebo složit mimořádnou splátku? A budu moci byt prodat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Laicky řečeno - hypotéku si můžete zafixovat za podmínek, které Vám konkrétně teď banka nabídne - na rok, tři, pět i déle. Banka Vám vlastně garantuje, že po dobu fixace nezmění úrok.
Mimořádné splátky v této době jsou znemožněné nebo velmi nevýhodné.
Až fixace uplyne, můžete udělat změny a banka Vám nabídné nové podmínky pro pokračování hypotéky. Lze i udělat mimořádnou splátku.

Prodat - sama nemůžete, byt je vlastně do splacení majetkem banky - neboli banka má na něj zástavní právo uvedené i na katastru, musela by jste řešit prodej přes banku.

Další odpovědi:

Bronzový

Já mám hypotéku u stavební spořitelny s fixací na celou dobu, ale můžu provádět i mimořádné splátky. Zřejmě bude záležet na jednotlivých bankovních domech, jaké mají podmínky.

Byt můžete prodat jen se souhlasem banky. Pokud bude kupec dostatečně movitý/bonitní, tak banka problémy dělat nebude.

Pokročilý

Zjednodušeně: výhodný úrok = stanovím si delší fixační dobu (pět a více let). Úrok který se může změnit na výhodnější = stanovím si dobu fixace na tři roky.
Jednotlivé bankovní domy nabízí různé služby a možnosti. Na podrobnosti to chce nějakého odborníka, já mám na toto poradce kterého rád doporučuju - www.smsporadce.ic.cz
Prodat byt asi půjde, ale bude do toho odně mluvit banka. Bez ní to nepůjde.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.