co znamená „Extrahovat vše“ ??

naskočilo mi to když jsem chtela nainstalovat hru tak jsem na to radši neklikala ,protože nevim co je to ))
Doplňuji:
a to znamená že to bude v koši nebo plne to zmizí?!

Nejlepší odpověď
Sůwa

Myslím, že extrahovat v PC znamená rozbalit komprimovaný soubor – zip.
Když jsem to zadala do vyhledávače na Seznamu, překvapivě se mi mimo jiné otevřela odpověď právě z této poradny, asi 2 roky stará :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-znamena-kdyz-se-rekne-slovo-extrahovat
No jo, kodex neošidíš. 🙂 Dobrou noc

Další odpovědi
mosoj

Samozřejmě že Sůwa má pravdu.
Extrahovat nemá význam slova odstranit, ale má význam vytáhnout, vyčlenit apod.

Hra byla zabalená (komprimovaná) ve složce a měla volbu několika volitelných doplňků.
Instalace vám nabízela úplnou instalaci ( extrahovat vše) nebo tam určitě byla volba instalace jednodušší bez nějakých doplňků.

Damiana

Odstranit vše.
Doplňuji:
Je to možné, že to zůstane v koši, ale já, když vidím odstranit a kliknu na to, zaručeně to už nikdy nikde nenajdu…:-)

IK

Extrahovat něco v PC znamená rozbalit zip soubor. I když dáš extrahovat vše, v souboru.zip vše zůstane, takže to můžeš kdykoliv znovu rozbalit…pokud potřebuješ. Program se ptá abys mohla zvolit vybrat jen některé soubory, např. při doinstalaci, nebo když sis sama sbalila víc souborů abys ušetřila místo a chceš je vytahovat postupně.
Nedoinstalovaná hra zůstala tam kde byla buď na CD nebo někde na disku v souboru.zip nebo .rar

Nic se při tom nemaže a nepřesouvá do koše. nemá to nic společného s extrakcí zubu ani jinými medicínskými významy.

zzzzz

Extrahovat je odstranit.

anonym

ad Damiana, opět jsem se nechal nachytat na typickou dámskou emotivitu a poněkud vlažný vztah k technické problematice.
Takže pro upřesnění, palec patří na humorné doplnění nikoliv nesprávnou odpověď v 1. řádce.

IK

Taky jsem se musela držet abych Damianu neodklikla 🙂
Není nad to nejdřív číst a potom extrahovat 🙂

Sůwa

Dr.Axl – už jsem se lekla…