Co znamená: erteple, turkyň, palazor, šohaj, oharky

Babička to pořád řiká

Nejlepší odpověď
anonym

Jak píše Hanulka,ale bych upozornil ma ten „palazor“. Nemělo to být „parasol“ ? A ty oharky můžou být okurky!

Další odpovědi
hanulka11

erteple- brambory
turkyň -kukuřice
palazor- deštník
šohaj- mládenec,nápadník
oharky-

rtepp

brambory,kuku­řice,deštník, chlapec, okurky.

EKSOT123

vedle gturkyně je ještě burgyň, tj. řepa. K dotazu anonym, asi je odůvodněný, třeba němezky Pilz – houba, Parasolopilz – bedla. Ale my přejatá slova komolíme – třeba Šmitlik je Schnittlauch (schneiden – řezat) atd.