bolak

Co znamená epistolografický?

Nejlepší odpověď
annas

epistolografický – vztahující se ke psaní listů, listová, dopisová literatura. Tedy literární listy spisovatelů adresované známé nebo i fiktivní osobě. Někdy nabádavé listy (např. K. Havlíček Kutnohorské epištoly), jindy básnické listy. . .

Poznámka epištola – 1. listy apoštolů věřícím. 2. Původně rovněž se tyto dopisy nazývaly epištoly.

Literatura

Další odpovědi
anonym

…„epištologra­fický“…
Jde o styl psaní dopisů – jako umělecké dílo, někdy i ve verších.

marci1

Spisování dopisů upravovaných nebo myšlených jako literární dílo.