NikkiD

Co znamená (DSS/no DSS)? V oblasti ubytování v Anglii.

Odpovědi
cochee

DSS je zkratka Department of Social Security a v oblasti ubytování je tím myšlen podnájemník, který pobírá (DSS) nebo nepobírá (no DSS) příspěvek na bydlení (Housing Benefit) (jinými slovy: je-li či není socka). Podle zdroje je termín zastaralý, protože housing benefits už dávno nevyplácí DSS, ale místní úřady. Proč to vůbec pronajímatelé rozlišují je už jiná detailnější otázka, ale dá se předpokládat, že v případě cizince to asi nebude relevantní.
Doplňuji:
Áááá, ten zdroj: http://uk.answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2010­0110070400AAd12Rs

cochee

Musím se opravit: DSS/no DSS neznamená podnájemník, který pobírá/nepobírá, ale že nájemce dovoluje/nepřeje si nájemníka beroucího HB.