Co znamená dostat pálku?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Dostat pálku (někdy i paletu) = dostat vysoký trest.
  2. pálka ´ješě může znamenat vysokou částka k zaplacení. To je ale pálka!!!
  3. nebo rána, úder.

Spojení znám a občas užívám (2.)

Další odpovědi
www

Pouze doplním An., že to může rovněž znamenat prohrát o hodně gólů, bodů atd.
Předpokládám, že sportovní nářadí (pálka) nemyslíš 😉.

huxa

ještě doplním, jak správně podotkl www-může to i znamenat, že dostal třeba k narozeninám baseballovou pálku

anonym

www, ne, sport jsem nemyslel ikdyž původně jsem chtěl dopsat – to jako musí dělat sport, baseball, squash, badminton, tenis, stolní tenis, lacrosse