slecna2

Co znamená doc* děkuji petra

Dokument v počitačí…

Nejlepší odpověď
badisko

Do dokument v pocitaci..sama jsis odpovedela …otevres ho kancelarskym balokem napr ..microsoft office ..nebo open office..atak dal je to soubor ke cteni ..ktery muzes napiklad predelat do formatu pdf..
Doplňuji:
No dobra bedy tak je to soubor na vypocitani delky obehu zeme kolem slunce ..kdyz neni na cteni no…a mel vzdy zato ze kdyz vytvorim tento doc …nebo ho stahnu..tak ho lide pouzivaji ke ctni …nikdy jsem nepouzil open office abych ho predelal do formatu pdf ..aby se mi kniha ktera je ve formatu doc ..lepe cetla ve ctecce lepe…zase si musite rypnout co ..?neberte me jmeno do ust …
dekuji badisko..

Další odpovědi
Bedy

Soubory s příponou .doc jsou textové dokumenty.
Tyto soubory můžerte otevřít programem WordPad který je součástí Windows. Najdete ho v Strat-Programy-Příslušenství.

Lepšími volbami jsou ale balíky programů Apache OpenOffice (konkrétněte program Writer) nebo placený Microosft Office (program Word).

Apache OpenOffice stáhnete z http://www.ope­noffice.cz/stah­nout/openoffi­ce-org
Doplňuji:
Badisko, doc zpravidla pro čtení není – člověk ho tedy může libovolně upravovat – třeba v tom Apache OpenOffice Writeru či Wordpadu.
Naopak nevím, jak chcete upravovat PDF – PDF se jen tak nedá upravovat.

Led_

freeware Open Office je už prekonaný novšou verziou freeware LibreOffice
http://www.it­news.sk/spravy/pro­dukty/2013-01-29/c153844-libreoffice-4.0-prinasa-historicky-najvacsie-zmeny

Led_

Ad Bedy
Pochopila som " dal je to soubor ke cteni ..ktery muzes napiklad predelat do formatu pdf.." ako ďalšiu vetu, ktorá hovorí o možnosti konverzie prepisovateľného dokumentu na „neprepisovateľný“ len na čítanie pdf-dokument (kde úprava je možná len plateným Acrobat, alebo spätnou konverziou do napr.Wordu)
Aj doc dokument možno nastaviť „len na čtení“, ak takýto chcete upraviť musíte ho uložiť pod iným menom

badisko

sakra doplneni patrilo do diskuze…