co znamená dneska „kulich“

Nejlepší odpověď
fcoop

Podle slovníku jazyka českého je kulich buď teplá pokrývka hlavy, nebo roztomilý ptáček z rodu sovovitých, například kulíšek nejmenší (glaucidium passerinum). Šéf motolské nemocnice Miloslav Ludvík ale dnes na uniklém videozáznamu přišel s mnohem sofistikovanější definicí – kulichem charakterizoval VIP pacienta, který může nemocnici pomoci tu schválenou dotací nebo příznivým posudkem v tom či onom stavebním řízení. Takového užitečného „kulicha“ pan ředitel přednostně pošle za tím či oním odborníkem s tím, aby tento kulichovi věnoval co nejlepší péči. Kulich je nadšen a v opojení nad privilegovaným zacházením od slovutných lékařských kapacit orazítkuje problémovou dotaci na nový pavilon nebo přimhouří oko nad předraženým tomografem.(Net)

Další odpovědi
Sůwa

Co vím, tak kulich je buď druh sovy, nebo pletená čepice ( většinou s bambulí ) bez ozdob, ale to byla vždycky.

Pájo

Když „kulich“ tak:
Dr. Kulich Pharma ;) v Hradci Králové

  • český výrobce a dodavatel širokého sortimentu farmaceutických surovin, lečivých přípravků, čistých a speciálních chemikálií, zdravotnického, obalového a pomocného materiálu, laboratorních potřeb a volně prodejného sortimentu.

http://www.drku­lichpharma.cz/

hanulka11

taky to může být módní výstřelek tohoto druhu

http://hobby.id­nes.cz/video-kulich-s-plnovousem-je-hitem-letosni-zimy-tip-pro-pletarky-pyc-/hobby-domov.aspx?c=A111115­_145756_hobby-domov_bma

Adula.57

Kulich je už hodně dlouho, že se až dívím, jestli to někdo neví, čepice s bambulí a pořádně huňatá a teplá…

r2d2

fcoop pochopil otázku správně
moc děkuji za odpověď