BELA81

Co znamená disponovaná žena?

Nejlepší odpověď
annas

Spojení" disponová žena" (přívlastek shodný) není ve spisovné češtině správné spojení.

Žena je disponováná = je v dobré tělesné nebo dušení komdici (opakem je indisponovaná).
Žena je hlasově dobře indisponovaná.

Doplňuji:
Dodatek:
Jak jsem napsala, spojení" disponová žena" (přívlastek shodný) není ve spisovné češtině správné spojení.

Je třeba doplnit např. dobře disponová žena, dobře disponovaná žena, atletka, zpěvačka atd. Nebo používá ve jmenném přísudku.

K poslední větě patří : Žena je hlasově dobře disponovaná.

Jinak diskuse

Další odpovědi
Lamalam

Znamená to, že má nějaké dispozice tj.předpoklady nebo vlohy k něčemu.

anonym

Chybí říct ČÍM disponovaná…
😉
Takto je jen jasné, že ´něčím´ disponuje.

marci1

Žena má osobní vlohy, povahový rysy, osobnostní sklon.
Doplňuji:
Opr. : povahové

magorvkleci

obdařená, vybavená nějakými znamenitými vlastnostmi

mohly by to být například mimořádné znalosti a schopnosti překladu francouzské středověké poezie… to však spíše teoreticky, protože muži – jak známo – jsou zhusta šovinistická prasata, která se soustřeďují spíše na vlastnosti, které jsou nedůstojné postavení žen jako lidských bytostí