Tizh19

Co znamená dilema?

Můžete mi napsat i nějaký příklad prosím?

Nejlepší odpověď
annas

Před 31 dny stejná otázka i s příklady. – Co přesně definuje slovo dilema?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-presne-definuje-slovo-dilema

Moje odpověď.

Dilema – ‘nutnost volby mezi dvěma možnostmi’.Výraz se dsotal do češtiny prostřednictvím latiny z . dilēmma z řeckého dílēmma Z di – a léma. = ‘nabytí, prospěch’ od lambánō ‘beru, uchopuji’.

Zajímavé, že stejný původ, ale s s předponou epi- má epilepsie – chytám,
beru, uchvacuji’.

Takže když řeším dilema, rozhoduji se, beru jednu možnost., někdy je třeba volit i mezi nepříjemnou situaci, takže beru menší zlo

Celkem snadné je řešení, zda si koupit černé, nebo hnědé boty. Horší jsou morální dilemata. Musíme volit cetu A nebo cestu B, abychom se někam dostali. Někdo jde i tzv. přes mrtvoly.

Líbí se mně jedna myšlenka. I to byla volba…
" Na dvě dělila se cesta lsesem. Já zvolil méně prošlapanou a rozdíl poznal vzápětí. "

Další odpovědi
Drap

dilema je z řeckého dvojí volba. Znamená to, že daná věc má nejméně dvě použitelná řešení. A ty máš dilema pro které řešení dané věci, či problému se rozhodneš.

anonym

Být či nebýt, toť otázka.
Prostě musíš se rozhodnout pro jednu možnost,ale nevíš která je lepší.
Mám koupit housku nebo rohlík? Zvážit co budu s tím dělat, určité ji sním. S rohlíkem můžu udělat jednohubky, což s houskou těžko. Na housku můžu dát salám, sýr a zapéct. Rohlík se zvrhne. To je prostě dilema.

fcoop

Dilema – jen pro muže:
Ležíš mezi homosexuálem a krásnou holkou. Ke komu se otočíš zády?

bolak

jedním slovem: složitá volba
Doplňuji:
x²+4×+2=14
x=?

anonym

Mám dilema – odpovědět na tvou otázku a nebo neodpovědět?
😉

Kelt

Dilema je volba mezi dvěmi možnostmi. Například někdo si podá přihlášku na dvě školy , na obě ho vezmou a pak má dilema, kterou školu si vybrat. Zvažuje pro a proti.

anonym

Chtěl jsi příklad na dilema.
S kamarády se dohodneš na nějaké akci, či posezení v hospodě.Seznámíš se s dívkou a máš mít ve stejné době rande ( a možná dojde i na sex). A teď je dilama co je pro Tebe lepší, pro co se rozhodnout.
A tak to je vždycky, když se máš rozhodnout mezi dvěma pro Tebe výhodnými situacemi.

anonym

Lahny, tady dilema nemám, rande počká

anonym

česílko
A to já zase bych bral to rande.Co když bude sex?…a to s kamarádama URČITĚ nebude.S dívkou třeba také ne, ale PODRUHÉ UŽ ANO.Takže když na rande nepůjdu, tak nebudu mít ani sex.