Avatar uživatele
Tizh19

Co znamená dilema?

Můžete mi napsat i nějaký příklad prosím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3629 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Před 31 dny stejná otázka i s příklady. – Co přesně definuje slovo dilema?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-presne-definuje-slovo-dilema

Moje odpověď.

Dilema – ‘nutnost volby mezi dvěma možnostmi’.Výraz se dsotal do češtiny prostřednictvím latiny z . dilēmma z řeckého dílēmma Z di – a léma. = ‘nabytí, prospěch’ od lambánō ‘beru, uchopuji’.

Zajímavé, že stejný původ, ale s s předponou epi- má epilepsie – chytám,
beru, uchvacuji’.

Takže když řeším dilema, rozhoduji se, beru jednu možnost., někdy je třeba volit i mezi nepříjemnou situaci, takže beru menší zlo

Celkem snadné je řešení, zda si koupit černé, nebo hnědé boty. Horší jsou morální dilemata. Musíme volit cetu A nebo cestu B, abychom se někam dostali. Někdo jde i tzv. přes mrtvoly.

Líbí se mně jedna myšlenka. I to byla volba…
" Na dvě dělila se cesta lsesem. Já zvolil méně prošlapanou a rozdíl poznal vzápětí. "

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

dilema je z řeckého dvojí volba. Znamená to, že daná věc má nejméně dvě použitelná řešení. A ty máš dilema pro které řešení dané věci, či problému se rozhodneš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Být či nebýt, toť otázka.
Prostě musíš se rozhodnout pro jednu možnost,ale nevíš která je lepší.
Mám koupit housku nebo rohlík? Zvážit co budu s tím dělat, určité ji sním. S rohlíkem můžu udělat jednohubky, což s houskou těžko. Na housku můžu dát salám, sýr a zapéct. Rohlík se zvrhne. To je prostě dilema.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Dilema – jen pro muže:
Ležíš mezi homosexuálem a krásnou holkou. Ke komu se otočíš zády?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

jedním slovem: složitá volba
Doplňuji:
x²+4×+2=14
x=?

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mám dilema – odpovědět na tvou otázku a nebo neodpovědět?
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Dilema je volba mezi dvěmi možnostmi. Například někdo si podá přihlášku na dvě školy , na obě ho vezmou a pak má dilema, kterou školu si vybrat. Zvažuje pro a proti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Chtěl jsi příklad na dilema.
S kamarády se dohodneš na nějaké akci, či posezení v hospodě.Seznámíš se s dívkou a máš mít ve stejné době rande ( a možná dojde i na sex). A teď je dilama co je pro Tebe lepší, pro co se rozhodnout.
A tak to je vždycky, když se máš rozhodnout mezi dvěma pro Tebe výhodnými situacemi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Lahny, tady dilema nemám, rande počká

před 3629 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

česílko
A to já zase bych bral to rande.Co když bude sex?…a to s kamarádama URČITĚ nebude.S dívkou třeba také ne, ale PODRUHÉ UŽ ANO.Takže když na rande nepůjdu, tak nebudu mít ani sex.

před 3629 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek