Co znamená dermatologicky testováno?

Chtěla bych vědět,jak poznám,že kosmetika,nebo drogerie není testována na zvířatech???Děkuji předem…

Odpovědi
anetadela1

Myslím, že by to bylo na výrobku napsáno. „Není testováno na zvířatech“ nebo podobně.

Nuk nuk

Dermatologické testování nemusí probíhat jen na zvířatech, ale v mnoha případech, většinou u složení, kde se nepředpokládá nějaká zvlášť negativní reakce, se provádí přímo na lidech, nebo jen chemickým rozborem.
Kosmetika, která však NEBYLA testována na zvířatech, nese na etiketě tuto informaci nebo mívá označení v podobě králíčka v trojúhelníku.
Bio-kosmetika být testována na zvířetech NESMÍ, jinak by už nebyla bio.

LuciJe

V EU v současné době platí zákaz testování kosmetiky na zvířatech, pokud si tedy koupíte kosmetiku původem z EU, na zvířatech testována není.