Co znamená D.C. ve jméně hlavního města USA?

Nejlepší odpověď
ten který je

District of Columbia

Další odpovědi
vagra

Česky -region,nebo obvod.

Jahoda

Viz. předchozí otázka. Jinak District of Columbia.

panenka

D.C.-znamená DISTRICT of Columia (Federální distrikt)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_zkratek_st%C3%A1­t%C5%AF_USA

FOG

Taky jsem se ptal ucitelky a ta mi rekla,ze je to oznaceni podle reky ,ale nakonec jsem zjistil,ze ten „District“ pojmenovali podle Christophera Columbusa.

Kolomaznik

Jak zde bylo správně napsáno jde o hl. město USA pojmenované podle prvního prezidenta, který také umístění pro město vybral, tedy Washington a zkratka D. C. znamená „District of Columbia“. To je sice pravda, ale D. C. nemá nic společného s mnoha toky jménem Columbia (navíc Washington leži na Potomacu). District je jednoduše dle Ústavy oblast (pro vybudovaní) hl. města a Columbia je odvozené z tehdejšího poetického názvu pro Spojené státy (Columbia = Kolumbusova země.., v širším pohledu před vznikem USA šlo o celou Ameriku). District of Columbia se dá vysvětlit jako oblast/ obvod hl. města USA.