Glondajka

Co znamená číslo 666 ?

Odpovědi
MK44

Záleží na kontextu. Matematicky vzato je to akorát o jednu více než 665. V dopravě to může být označení nějakého spoje, atp. V hororovém antickém spisku Apokalypsa o soudném dni, který byl zařazen na konce Nového zákona, je to zřejmě součet písmen jména jedné ze „šelem“:
ZJ/13/16–18 „A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch,
aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména.
To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest.“

arygnoc

● podľa biblickej knihy Zjavení v Jánovej Apokalypse kód šelmy, Satana.
Číslo označuje postavu, skrze ktorú prejaví svoju moc Satan.
Niekedy i číslo 616 (v iných biblických textoch).

:-Q

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=666

Roman71

Podle biblické řeči čísel vyjadřuje číslo „6“ nedokonalost, porušenost. Druhé zopakování čísla v řadě vždy umocnila význam čísla, „66“ by tedy byla hrubá nedokonalost. Číslo „666“ tedy znamená zdůraznění hrubé nedokonalosti.

Toto číslo v Bibli také představuje Satana, padlého anděla, který se vzpurně postavil proti Pravému Bohu, aby byl sám uctíván. Ve vzpouře se k němu přidali další Boží andělé, kteří se tímto stali démony. Stalo se to v okamžiku, kdy tento anděl, který padl, přiměl první lidskou dvojici, Adama a Evu ke vzpouře proti Bohu – Stvořiteli.
Doplňuji:
http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/2004241?q=6­66&p=par

setapouch

Že je číslo 666 „číslem Satana“ je dezinterpretace. Podle starých spisů je toto číslo otevřené směrem vzhůru, čili je Boha. Číslo Satana je 999.

marci1

Číslo šelmy.
Již bylo zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vice-o-cislu-666

anonym

Neznamená vůvec NIC,je to normální číslo jako každé jiné. Je to stejný, jako strašit dospělé nevivinuté lidi dáblem, satanem, atd ,těmito pohádkami pro dospělé, když dábel ani satan jako bytost neexistují, existují pouze pro toho, kdo v ně uvěří. Jsou to pohádky pro ovečky blbečky, tak si nedej nic nakukat.