Co znamená číslo 10

Co znamená číslo 10 ve fotbale ?

Odpovědi
Lencis

Desítka je pokutový kop – trest za porušení pravidel ve fotbalu.

Pokutový kop (též penalta, lidově desítka) je druh fotbalového trestu, kterým rozhodčí trestá přestupky spáchané družstvem v blízkosti vlastní branky. Umožňuje přestupkem postiženému družstvu nebráněnou střelu na branku z malé vzdálenosti, takže výsledkem pokutového kopu je ve velké většině případů skórování branky.

Další čistě teoretické možnosti:

  • číslo hráče, číslo na dresu
  • pořadí, např číslo kola po rozlosování
  • top 10, dle různých kritérií vybraných deset nejlepších fotbalistů. Např sázkové kanceláře mají tzv. fotbalovou desítku
  • oblíbené číslo Petra Viciana

Dandi

10 = 10m…proto se tomu říká desítka =)

alenka901

Pokutový kop (též penalta, lidově desítka) je druh fotbalového trestu, kterým rozhodčí trestá přestupky spáchané družstvem v blízkosti vlastní branky. Umožňuje přestupkem postiženému družstvu nebráněnou střelu na branku z malé vzdálenosti, takže výsledkem pokutového kopu je ve velké většině případů skórování branky.

pepee32

pokutový kop

Attack-design

to je penalta