Paranormal

Co znamená chronický lhář?

Co znamená když je někdo chronický lhář?

Nejlepší odpověď
gecco

Spíše se používá termín ´notorický lhář´…
😉
Jde o člověka, který ´neustále´ lže – i bez zjevné příčiny si vymýšlí a nehovoří pravdu – kdykoli, v čemkoli, o čemkoli, komukoli…

Další odpovědi
chachar1922

Někdo kdo ti lže i s tou sebemenší blbostí a když mu příjdeš na jeho lež, tak Ti začne slibovat hory doly, že se to už nestane. No, ale co se nestane ? Zase zalže a bude to pořád takhle dokola.

Jsou chroničtí, patologičtí a notoričtí lháři, ale nevím zda je v tom nějaký rozdíl, nebo jsou to jen synonyma. Každopádně podle mě mají takovou nemoc a nemohou si pomoct.
U těchto lidí je i léčení velmi složité a někdy se to ani vyléčit nedá. Protože mohou lhát i s tím, že se léčit chtějí a nakonec lžou i doktorovi.

johana 56

Člověk, který neustálým lhaním, překrucováním, vymýšlením si atd., už není schopen rozeznat pravdu od lži a nakonec všemu, co napovídá, začne věřit i on sám…

ivzez

Lhář svou lží většinou něco sleduje, chce něco
získat, nebo se vyhnout nějakému problému.

Notorický/chronický lhář lže „bez příčiny“, podle mne
už to má tak „pomotané“, že nedokáže říct pravdu…

jmhad

Přečti si statě o prvním prezidentovi Česka, tam je to dostatečně popsané.