Co znamená chlamydie?

Přítelkyně má problémy s kolenem, vytahovali jí několikrát vodu, problémy neustávaly. Pro rozboru krve jí bylo řečeno, že má borelii chlamydii.
Slyšela jsem, že chlamydie je onemocnění většinou pohlavních orgánů.

Nejlepší odpověď
kropitko

Jak se můžeme nakazit
Chlamydie se mohou do těla ženy dostat nejen při nechráněném pohlavním styku s nakaženým partnerem, ale např. i při přímém kontaktu s kontaminovaným povlečením, ručníkem apod. Proto je nejlepší prevencí vyhýbat se náhodným sexuálním partnerům a nechráněnému sexu, dodržovat zásady intimní hygieny a používat jen vlastní povlečení a ručníky. Už
Antibiotika nejsou vždy dostatečně účinná
Problémem je, že chlamydie někdy bývají velmi úporné a ne vždy je hned první léčba antibiotiky účinná. Pokud v organizmu přetrvává původce onemocnění, zánět se může opakovat a často přechází do chronického stavu.

Wobenzym pomáhá zvýšit účinnost antibiotik
Enzymový lék Wobenzym umožňuje při současném podávání s antibiotiky jejich lepší průnik do zánětem zasažených tkání, a tím zvyšuje účinnost antibiotik. Wobenzym také výrazně snižuje riziko přechodu gynekologických zánětů do chronického stavu. U úporných infekcí, které vyvolávají chlamydie, Wobenzym výrazně zvyšuje účinnost léčby a pravděpodobnost vyléčení.
Charakteristika Wobenzymu 800
Wobenzym 800 drg. obsahuje vhodně sestavené enzymy (látky štěpící bílkoviny), které mají schopnost účelně ovlivňovat imunitu, tlumit zánět a otoky a do jisté míry i rozpouštět krevní sraženiny.

Urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky, tlumí chorobné projevy způsobené škodlivými imunokomplexy vznikajícími v důsledku protilátkových reakcí. Produkty látkové výměny lidskému tělu škodlivé a odumřelý tkáňový materiál jsou urychleně odbourávány. Otoky a krevní výrony se lépe vstřebávají. Rutin normalizuje propustnost cévní stěny.

Wobenzym 800 drg. snižuje vazkost krve a tím zlepšuje krevní oběh v nejdrobnějších cévách. Záněty, bolesti a otoky rychle odeznívají a hojení je tak usnadněno.

Zdroj: http://www.wo­benzym.cz/Chla­mydie-chlamydiova-infekce-zakerny-nepritel.aspx

Další odpovědi
kokoťenko

Chlamydie jsou velmi nebezpečné bakterie, které šíří v těle člověka infekci – chlamydiózu, jež způsobuje širokou škálu trvalých, bolestivých i jinak nepříjemných zdravotních potíží. Napadají zejména močopohlavní orgány a plíce a posléze klouby, srdce a mozek.

Zdroj: http://tema.no­vinky.cz/chla­mydie