Adam

co znamená být vsazen do klády?

Co znamená být vsazen do klády?

Nejlepší odpověď
Dandi

Kláda se dříve používala jako mírný trest například pro zloděje, nactiutrhače nebo hejsky. Trest vsazení do klády spočíval ve znehybnění a vydání napospas veřejnosti. Horší to však měl vězeň při tzv. těžkém žaláři, kdy byl dotyčný v kobce vsazen navíc do klády či dokonce přikován ke zdi. V historických spisech se lze dočíst, že existovaly i případy, kdy obětem vsazeným do klády opuchly nohy a ruce a následovně maso na končetinách uhnilo zaživa.

Další odpovědi
anonym

ve středověku: kláda rozdělená na dvě poloviny s otvory na hlavu a ruce. odsouzený dal do otvorů požadované končetiny a obě poloviny se přiklopily, zajistily..

Attack-design

uktvej ti do dřeva ruce, a už tě mučí a ponižují, trest