denininy

Má barva očí nějaký význam? Pokud ano, jaký?

třeba modrá a jak je to možné atd.

Nejlepší odpověď
Kulpix

Modrá znamená jen velmi málo Melaninu tj . Barvivo. Zato černohnědé oči mají melaninu hodně. Ten se také podílí na zbarvení vlasů a ochlupení. Proto lidé mongoloidní a negroidní mají většinou cerné vlasy a černohnědé, protože mají více toho melaninu.

Další odpovědi
Kepler

Význam má jen estetický. Jde o přítomnost nebo nepřítomnost pigmentu na oční sítnici. Melanin, který je za to odpovědný, je označení pro hnědý až černý pigment, který se vyskytuje v tělech rostlin, živočichů i prvoků.

zjentek

Jistě, jako jeden z mnoha „vizuálních prvků“ od sebe odlišuje osobnosti.

pucipuci

Typologie charakteru podle barvy očí je kec. Steně jako tvrdit, že všichni černoši jsou makoví a žlutí takoví. Severské kmeny měli méně pigmentu než ty jižanské, nic víc. A pokud je někdo přírodní blond s modrýma, tak má jistotu, že má předky ze severu.