NonClockwork

Co znamená americký zvyk vázání žlutých mašlí kolem stožárů?

Má to nějakou spojitost s válkou? Viděl jsem to v pár hudebních klipech a na nynějším videu, kdy byl propuštěn z afgháhnského povstaleckého zajetí Bowe Bergdahl. Chtěl bych vědět hlubší význam, díky.

Odpovědi
cochee

Ve stručnosti jde o symbol toho, že žena má muže ve válce a ta stuha dává najevo, při jeho návratu domů, že je s láskou očekáván – nepřítomnost symbolu = žena si našla jiného či tak něco. Nemusí to být jen stožár, stuhují se i stromy, bývá to v blízkosti vstupu do domu. Blíž ve zdroji (který je o songu, ale tradici je tam věnován odstavec „The Yellow Ribbon in culture“), angličtina.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ti­e_a_Yellow_Rib­bon_Round_the_O­le_Oak_Tree