Roman

Co znamená administrativní bezpečnost ve smyslu zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací?

administrativní bezpečnost ve smyslu zakona 412/2005 Sb.

Odpovědi
standa

Odpověď lze nalézt v doslovné citaci ustanovení § 5, odst.c) zmiňovaného zákona:

§5,c) administrativní bezpečnost = SYSTÉM OPATŘENÍ při:

  • tvorbě,
  • příjmu,
  • evidenci,
  • zpracování,
  • odesílání,
  • přepravě,
  • přenášení,
  • ukládání,
  • skartačním řízení,
  • archivaci,
  • případně jiném nakládání

S UTAJOVANÝMI INFORMACEMI.

Já myslím, že to je z tohoto výčtu jasné.

Ještě bych doplnil, že zákon zná celkem 6 DRUHŮ ochrany bezpečnosti utajovaných informací (personální, průmyslová, administrativní, fyzická, bezpečnost inform.systémů, kryptografická ochrana) a vše je podle mého názoru docela jasně popsané v zákoně…

Zdroj: http://www.nbu­.cz/cs/pravni-predpisy/zakon-c-4122005/uplne-zneni-zakona-c-4122005/