annas

Co znamená a jaký má původ úsloví: Hoří mu za zadkem koudel?

Proč ne třeba tráva?

Co je vlastně koudel? K čemu se používá?

Nejlepší odpověď
rynek878

Je asi málokdo, kdo by nerozuměl slovnímu spojení „hoří mu koudel“, eventuálně „hoří jim koudel za patami,“ také „u zadku“ se říká. Když někomu hoří koudel, je v nesnázích, v úzkých, v nebezpečí, a to v nebezpečí bezprostředním. Co je ale ta koudel, ví, řekl bych, poměrně méně lidí. Určitě instalatéři a také my, kteří si občas kapající vodovodní kohoutky opravujeme sami.

link:

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/95834

Další odpovědi
anonym

Je v nouzi a má naspěch.
Bodejť ne,když.......